Logi sisse

Kõik tooded Uued

[29.06.2014]
10 ml klaas mikropihusti "Mjusik"
Parfüümi pudeliked
Osakond:[10 ml]
-------------------------------------------
[30.06.2014]
2,5 ml plastic mikropihusti "Vial"
Parfüümi pudeliked
Osakond:[2,5 ml]
-------------------------------------------
Statistika
[ Uued postijaid · Kasutajad · Reeglid · Otsi · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Foorum » Decanting » Decanting » Mida tähendab "decanting" (Jagamine)
Mida tähendab "decanting"
AmálaДата: Tuesday, 08.07.2014, 16:55 | Сообщение # 1
Amatöör
Группа: Admin
Сообщений: 54
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Decanting ehk dekanteerimine - inglise või prantsuse keeles tähendab ümber valatud. Keemia valdkonnas "decanting" tähendab eraldamine vedela jäägi tahkest jäägist. Veinitööstuses on olemas spetsiaalne anum (krahvin) veini sadestamiseks enne serveerimist.

Euroopas ümber valatud parfyym teisesse anumisse nimetatakse just "decant-iks" ning kui lõhn on valatud pisimasse anumisse seda nimetatakse sämpliks. Võite ise selles veenduda kui panete otsingumonitorisse "decant perfume". Vene keeles nimetatakse seda - otlivant-ks ning protsess, kui ostjad kavatsevad osta vaid osa teatud parfüümi kogu pudelist nimetatakse "ära joomiseks". Ehk siis "joome parfüümi ära", eks nii oleks selgem aru saada. Eesti keeles minu teada samasugust spetsiifilist terminit polegi, ning dekanteerimist võib ka lihtsas keeles nimetada ka "jagamiseks".

Dekantide anumid nimetatakse "atomaise-riteks" või teisisõnu Mini pihustiks (ingise keeles "atomizer" tähendabki "pihusti".

Parfüümi "ära joomine/jagamine" on suurepärane võimalus osta lõhn ning mitte kulutada palju raha selleks. See tähendab et mitu ostjad otsustavad, et tahavad osta sama parfüümi, kuid väiksemates kogustes, ning panevad raha kokku ja ostavadki suurema koguse pudeli, mis on tavaliselt kõige odavam osta ja seejärel jagavad seda omavahel teatud kogusteks. Algne pudel tavaliselt jääb sellele ostjale, kes ostab suureima koguse kogu pudelist.

Kui seletada lihsamas keeles siis jagades ära parfüümi me ise teeme "lõhna näidiseid". Aga anumi ja koguse valime ise ja see on odavam ja mugavam viis tutvustada uue lõhnaga või osta teatud kogus lemmikust, kui rahaline olukord ei luba osta suurema flakooni. Kui selleks on vajalik piisav kogus ostust huvitatud inimesi, siis protsess kulgeb kiiremini, seetõttu ärge häbenege, isegi kui soov on saada kasvõi paar milliliitri, kirjutage sellest vastavas  teemas kui see on olemas või looge uue teema.

Ära jagamine toimub järnevatel viisidel: kas pihustades suurest pudelist väiksemasse anumisse kuni kogus saab täis või kui tegemist on ilma pihustita flakooniga või ära keeratatava korgiga siis ümber valamisega süstla abil. Sel moel lõhnade jagamine mujal maailmas on olnud popp juba üsna ammu, kuid meil Eestis see ei ole veel laialt levinud. Seetõttu just soovime et rohkem inimesi saaks sellest teknikast teada ja hakkasid ka seda kasutama. Ükski lõhna noot ei lähe kaduma sel moel ära jagamisel.

Dekantide suur eelis on ka selles et neid saab alati võtta kaasa või reisile, see on just nüüd aktuaalne teema, kui lennujamades ei lubata võtta kaasa suuremad flakoonid, ning väiksemad kogused maksavad tavaliselt rohkem, kui oleksite ostnud dekanti.

Just seetõttu dektadid on vajalikud kaasaegsetele naistele!

 
Foorum » Decanting » Decanting » Mida tähendab "decanting" (Jagamine)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: